Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

www.kazek.beskidy24.pl

portrait

Nawigacja

Krzysztof » reportaże » W dolinie Prądnika

Data: 28 lutego 2008

W dolinie Prądnika

W dolinie Prądnika


W Beskidy zawitała zima. Jazda na rowerze w górach jest już niemożliwa, ale nie znaczy to, że dział rowerowy zapadł w zimowy sen !

W minioną niedzielę postanowiliśmy zająć się eksploracją jurajskich szlaków. Na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej mała pokrywa śniegowa i szereg odśnieżonych szlaków pozwalają uprawiać nasz ulubiony sport.

Na celownik poszła "sprawdzona" w zimowych bojach dolina Prądnika i ogólnie Ojcowski Park Narodowy.

Samochód zaparkowaliśmy pod zamkiem w Pieskowej Skale i po krótkich przygotowaniach ruszylismy w stronę Ojcowa.
Ku dolinie...Droga o niewielkim spadku i niebezpiecznej nawierzchni (lód, śnieg i miejscami asfalt) nie pozwalała na odpowiednie rozgrzanie organizmów. Już po paru minutach po minięciu maczugi Herkulesa byliśmy przemarznięci, szczególnie stopy, palce u rąk oraz twarze.
Uczestnicy wycieczki zaczęli nieśmiało zgłaszać petycje w sprawie skrócenia planowanej trasy............

Ślisssko i pod góręUdało się jednak z paroma postojami na rozgrzanie członków dotrzeć do centrum Ojcowa, a od Bramy Krakowskiej zaczął się podjazd, widoki na dolinę Prądnika i humory wróciły. Po pokonaniu podjazdu ruszylismy malowniczą wiejską dróżką wymyślnym skrótem mojego autorstwa, aby powrócić na szlak do wylotu doliny Prądnika, którą zamierzaliśmy dotrzeć do samochodu.

Na mapie polne dróżki, a w naturze ...Na mapie polne dróżki, a w naturze .....zasypane śniegiem pola i brnięcie z rowerem na azymut w poszukiwaniu zgubionego szlaku.
Po dotarciu do małego sioła następna niespodzianka - oblodzona do granic przyzwoitości droga z paroma zjazdami i wyskakujace jak w grze komputerowej z każdego gospodarstwa "burki" pragnące krwi - super zabawa i trening w opanowaniu zimowej jazdy na rowerze :-)

Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009